Rękawice ochronne w salonie beauty

Ostoja spokoju, jaką jest salon wizażu nie może zostać niczym zakłócona, dlatego musimy szczególnie dbać o estetykę i higienę.

Zgodnie z pkt. 6. Wytycznych dla salonów kosmetycznych zamieszonych na stronie GIS. odnośnie zachowania środków ochrony indywidualnej w czasie pandemii: „Dystans ten może być zmniejszony wtedy, gdy wymaga tego realizacja usługi i stosowane są inne środki ochrony indywidualnej.” Pozostałe środki ochrony indywidualnej to: maska/przyłbica, a także rękawice ochronne. Pracownicy salonów urody zostali zobligowani do częstszego korzystania z rękawiczek medycznych, w związku z tym, dziś kilka słów o wyborze rękawic do pracy z klientką.

Z przeprowadzonej przeze mnie ankiety wynika, że aż 79% z Was uważa pracę w rękawicach ochronnych za konieczność w czasie ogólnoświatowej PANDEMII.

Na rynku jest dostępna cała masa rękawic, ale nie zawsze przykładamy należytą wagę do ich odpowiedniego wyboru. Jakość rękawic używanych do codziennej pracy z klientką odgrywa kluczową rolę w zachowaniu bezpieczeństwa. Używanie źle dobranych lub słabszej jakości rękawiczek może kosztować utratę zdrowia naszego i naszych klientek oraz generować NIEPOTRZEBNY STRES! Niestety często przy wyborze rękawic, osoba pracująca w salonie beauty kieruje się ich ceną, a nie jakością.


Jak wybrać rękawice?

Niestety wybór dobrych rękawic wcale nie jest taki prosty jeśli nie posiada się odpowiedniej WIEDZY.

Jeśli chcemy mieć pewność że kupujemy odpowiednie do pracy z klientką rękawice należy przede wszystkim zwracać uwagę na oznakowania i atesty! Jednym z wielu potrzebnych oznaczeń jest np. znak CE.

Należy także zwracać uwagę na własne preferencje. np. puder zawarty we wnętrzu rękawic zwiększa komfort zakładania, ale u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne!

Należy także mocno podkreślić, że rękawice poszczególnych producentów różnią się od siebie jakością!

Czy wiecie z ilu różnych materiałów może być produkowana rękawica? 

To bardzo istotnie, ponieważ, to JAKI materiał wybierzemy na wpływ na jakość naszej pracy oraz komfort pracy.

Możemy wyróżnić: a) Rękawice lateksowe to najpopularniejsze rękawice, które wykonuje się z kauczuku naturalnego. Uznawane są na bardzo wygodne, ale niekiedy powodują reakcje alergiczne u około 2-7% osób. b) Rękawice nitrylowe są produkowane z tworzywa syntetycznego, praktycznie nie wywołują reakcji alergicznych. c) Rękawice winylowe to bardzo wytrzymałe rękawice wykonuje się z  popularnego PCV. Taki produkt traci jednak elastyczność kosztem wytrzymałości. d) Rękawice foliowe wykonane z polietylenu stanowią podstawową ochronę podczas prac niskiego ryzyka. Pełnią funkcję doraźnej bariery niż skutecznego zabezpieczenia! Rękawice foliowe są używane np. do nakładania pieczywa w sklepie!


Niestety, tylko niektóre rękawiczki nadają się do pracy w gabinecie.

Jeśli chcesz raz na zawsze rozwikłać zagadki higieniczne związane z pracą wizażysty – mogę Ci pomóc na kursie Higiena w Pracy wizażysty, który odbędzie się w dniach 16.08-18.08.20.

To 3 dni ekstremalnie dużej wiedzy! Po szkoleniu Otrzymasz Certyfikat Higienicznej Wizażystki, materiały szkoleniowe, spis polecanych środków do dezynfekcji oraz akcesoriów wizażysty, a także pozostaje z Tobą w kontakcie.

Zapisy na kurs na Instagramie @julka.pure.makeup w wiadomości prywatnej